W sobotę w podpoznańskim Lusowie sezon rozpoczęła organizacja TwoGetAir. Impreza GetChill #1 była jednocześnie before party przed najważniejszym i najbardziej znanym zlotem grupy – 2GetAir.

Ośrodek Val Di Sole Dolina Słońca dostał w tę sobotę sporo nowych promyczków. Wszystko za sprawą aut, które przyjechały na GetChill. Poziom był naprawdę niezły i dawał przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć 16 i 17 lipca na głównej imprezie we Wrześni.

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_005

Zanim jednak przejdziemy do aut, trzeba przyznać, że organizatorzy zapewniając na stronie 2GetAir, że impreza będzie odznaczała się „z jakością, której nie osiągnęło do tej pory żadne inne wydarzenie w Wlkp” są nad wyraz skromni. Bo już zapowiadany jako chilloutowe nicnierobienie, zlot w Lusowie odznaczał się organizacją na najwyższym poziomie.

Może zdradzimy trochę „kuchni”, ale wystarczyło zaanonsować się na fanpage’u imprezy, żeby zostać naprawdę fajnie przyjętym. Impreza odznaczała się sporym luzem i atmosferą wypoczynku, ale była za to przeciwieństwem organizacyjnego chaosu.

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_006

Same auta zdaniem organizatorów były selekcjonowane na średnim poziomie. W lipcu chętnych pokazać się na 2GetAir 2K15 Chillout czeka natomiast ostra walka o wjazd, ponieważ zlot ma odznaczać się największą jakością w Polsce. W Lusowie ciężko jednak było szukać prawdziwych średniaków, większość z kilkudziesięciu aut odznaczało się naprawdę dobrym wykonaniem. Najsilniejszą reprezentację wystawiła grupa VAG, ale generalnie nie marki, a jakość była myślą przewodnią zlotu.

Mini Show&Shine na GetChill zostało zorganizowane pod hasłem „Chodź, napij się ze mną szampana”. Przyjść, zamienić dwa zdania i napić się szlachetnego trunku mógł każdy, nie tylko właściciele aut.

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_004

Podczas prezentacji mogliśmy podziwiać  debiut na Golfa IV z imponującymi blisko 450 KM pod maską. Auto dało piękny popis możliwości na Mini Show&Shine. Zobaczyliśmy co moc może zrobić z korkiem od zbiorniczka wyrównawczego, a fajerwerki z rury wydechowej zostały docenione i auto już w roku swojego debiutu zaprezentuje się na 2GetAir dzięki dzikiej karcie.

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_002

Poza tym wyróżnieniem na GetChill swoją nagrodę wręczyli członkowie Style Poznań. Ich nagroda była o tyle wyjątkowa, że została przyznana autu, w które zostało włożone najwięcej pracy. Wyróżnienie otrzymał srebrny Golf Cabrio na klasycznych BBS’ach.

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_003

Goście zjechali się za całej polski. Na tym rozpoczęciu sezonu dostrzegliśmy przedstawicieli m. in. toruńskiego Doppelgänger, ludzi z Raceism, Wolfsgruppe, czy Classic Stance.

Podsumowując – jeżeli impreza w Lusowie to zaledwie przedsmak lipcowego 2GetAir to mają naszą najwyższą rekomendację. Warto było się tam wybrać ze względu na luźną, ale nie chaotyczną atmosferę, ciekawą koncepcję prowadzenia konkursów i wciągania uczestników w interakcję z organizatorami imprezy, a także całkiem niezły poziom aut, które odwiedziły GetChill.

Zdjęcia: bomb / Słowa: marta

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_007

getchill_2015_start_sezonu_by_lowstyle_008

2 thoughts on “GETCHILL #1, czyli kameralnie i na poziomie

  1. Miło popatrzeć na takie zdjęcia. Piękne samochody. Przynajmniej mają świetny wygląd, nowe niektóre są tak dziwne i kosmiczne, że tragedia.

  2. Prawde mówiąc podobają mi się samochody właśnie lowstyle, tylko boje się cokolwiek robić z moim, bo stan Polskich dróg się mocno nie zmienił, a nie chciałbym komplikować sobie jezdżenia wyznaczonymi trasami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *