Poznańskie Klasyki Nocą po raz pierwszy odwiedziliśmy miesiąc temu. Odwiedzając imprezę po raz drugi mieliśmy na względzie, że możemy nie zobaczyć niczego nowego. Stolica Wielkopolski po raz kolejny jednak pozytywnie zaskoczyła. Nie tylko atmosferą, ale i nowymi projektami.

Jedną z pereł wyłowionych w czwartek w było BMW 2002, model który zapisał się w historii motoryzacji jako pierwsze seryjnie produkowane auto turbodoładowane. Taką wersję zaprezentowano w 1973 r. we Frankfurcie, a samo auto zjechało po raz pierwszy z taśmy w roku 1962. Prezentowany w Poznaniu okaz w czerwonym  kolorze to klasyka w czystym wydaniu.

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_002

Mniej luksusowy, choć nie mniej kultowy Wartburg w  błękitnym kolorze to natomiast gratka dla fanów klasyków i modyfikacji. W niebieskim poszyciu drzemał zmieniony silnik i gwintowane zawieszenie. Całości dopełniały coraz popularniejsze, choć nadal budzące podziw felgi BBS.

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_003

Innym autem o którym warto wspomnieć był Dodge Custom. Samochód ten produkowany był w latach 1946 – 1949. Ten konkretny egzemplarz mimo sporego wieku, cechował się znakomitym stanem. Jesteśmy przekonani, że ktoś musiał włożyć w niego dużo pracy.

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_004

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_005

Podsumowując, PKN staje się powoli naszym ulubionym czwartkowym, 150-kilometrowym spacerkiem. Różnorodność tego spotu jest zadziwiająca, bo niejednej ekipie tak wybuchowej mieszanki nie udaje się uzyskać przy tygodniowych selekcjach przed zlotami.

Hasło „Poznań miasto doznań” w kontekście motoryzacji jest coraz bardziej przekonujące.

Zdjęcia: bomb / Słowa: marta

Sprostowanie:  W tekście wkradł się błąd. Przepraszamy najmocniej. Abyśmy już nigdy nie pomylili Trabanta z Wartburgiem to właściciela błękitnego auta zapraszamy na wywiad i sesje zdjęciową.

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_006

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_007

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_008

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_009

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_010

poznanskie_klasyki_noca_by_lowstyle_011

9 thoughts on “Klasyki się nie nudzą

  1. To nie Trabant, to Wartburg ;)

  2. Na zdjęciu jest błękitny Wartburg a nie Trabant ;)

  3. ten błękitny „trabant” to raczej wygląda na wartburga

  4. Fajnie, że piszecie o PKN-ach, fajnie, że komuś się chce przyjeżdżać z tak daleka :) jednakże niebieski był wartburg a nie trabant :P

  5. Wartburg nie Trabant!!!! Wartburgi nie są z duroplastu! :D

  6. Naprawdę dzięki za zwrócenie uwagi w kulturalny sposób. Doceniamy i prosimy o wybaczenie. :)

  7. Zgadzam się, w klasycznych autach jest coś wyjątkowego, ciekawe czy takie designy będą wracały do łask jak spodnie ‚dzwony’.

  8. Mnie osobiście najbardziej urzekł ten VW Golf na ostatnim zdjęciu, widziałem go na żywo i auto robi wrażenie.

  9. Wybaczam Wam tą „zniewagę”. Jak by co polecam się na przyszłość w celu odróżnienia Wartburga od Trabant a! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *