Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl

Szósta edycja Volkstreffen pokazała, że można robić zlot sześć razy i nie zgubić poziomu rutyną. Naprawdę ciężko przyczepić się do czegokolwiek w organizacji tej imprezy.

Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl

Organizatorzy stawali na rzęsach, żeby wizyta w malowniczo położonej na Kaszubach miejscowości Warzenko od początku do końca była dla każdego uczestnika zlotu udana. Mimo szalejących po Polsce burz w pocie czoła zasypywali nierówności na drodze, aby nawet auto na najniższej glebie było w stanie dojechać na zlot we w miarę dobrej kondycji. I choć deszcz zmył część z tych starań to sam fakt, że organizator imprezy sprawdzał wszystkie trasy dojazdowe i negocjował z drogowcami usuwanie usterek do ostatniej chwili trzeba docenić. Wielki plus także za oznakowanie trasy, które podobno było równie problematyczne.

A sama impreza? Dla mnie to był święty Graal, którego poszukiwałam w zlotach chyba od pierwszego eventu, w którym brałam udział. Auta były wyselekcjonowane na naprawdę wysokim poziomie, choć szansę dostało też kilka rozwijających się, rokujących projektów. Większość samochodów to jednak w pełni dokończone cacka, których właściciele tylko dobierają i zmieniają szczegóły.

Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl

To był jeden z takich zlotów, po którym albo wrócisz do domy z głową pełną pomysłów na kolejne modyfikacje, albo skończysz swoją przygodę z tuningiem. Go hard or go home w pełnym tego zdania znaczeniu. A mimo wszystko nadal była to impreza o naprawdę rodzinnej atmosferze. Uczestnicy potwierdzą, że na Volkstreffen można jechać i z dzieckiem i z psem i świetnie się bawić.

Podczas imprezy odbywała się jedna z rund Wojny Północ-Południe, która tak naprawdę była dla mnie najważniejszym punktem zlotu. Sędzia, miał taki dar do opowiadania o samochodach, że cała gromada ludzi przez kilka godzin siedziała pod sceną i słuchała rozmów z właścicielami aut. Zwycięzcą tej rundy „Wojny Północ-Południe” został garbus zbudowany przez Kazia, który zachwycił już niejednym projektem.

Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl

To jednak nie wszystkie powody, dla których właśnie ten zlot był tak świetnym przeżyciem. Organizatorzy zadbali o to, żebyśmy nie rozmawiali tylko o autach i zaserwowali nam świetną zabawę w postaci wyścigu na skrzynkach. Na dodatek sama miejscówka, w ciszy, nad jeziorem i między drzewami spowodowała, że spędzenie tych dwóch dni było czystą przyjemnością.

Po pierwszej części zlotu zorganizowano także afterparty, ale to już materiał na inny post, który można opublikować tylko po godz. 23…

Słowa: Redaktor / Zdjęcia: Bomb

Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl  Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl Volkstreffen 2018 by Lowstyle.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *